sklep.hurtownia-ochla.pl
Przejdź do sklepu
email: biuro@hurtownia-ochla.pl | tel. 68 321 10 15
pellet pellet pellet

Lava

Oferujemy Państwu najwyższej jakości pellet pod nazwą handlową Lava produkowany przez firmę Stelmet, największego w Polsce i jednego z największych w Europie producentów małej architektury ogrodowej.

Zakład powstał w oparciu o najnowsze na świecie technologie produkcje pelletu. Popularnie stosowana suszarnia bębnowa w której temperatura suszenia wynosi około 400ºC została zastąpiona przez nowoczesną suszarnię taśmową w której temperatura wynosi 100ºC. W efekcie unika się nadpalenia materiału, jak również zanieczyszczenia go sadzą czy spalinami. Lepiszcze, którym w tym przypadku jest lignina nie zostaje wypalona co sprzyja procesowi granulowania. Jego moce produkcyjne sięgają 144 000 ton rocznie.

Producent wysoką jakość pelletu, może zagwarantować dzięki wykorzystywaniu do produkcji własnych trocin, nad których jakością i składem sprawuje pełną kontrolę. Do produkcji wykorzystuje wyłącznie trociny z drzew iglastych (sosna, świerk) które charakteryzują się bardzo dobrą spoistością, zaś wyprodukowany z nich pellet - jasną barwą.

Stałe kontrole pozwalają zachować wysoką jakość produktu, która jest gwarantowana przez certyfikat DIN 51731.


Parametry oferowanego pelletu premium LAVA:

Wartość opałowa 19 067 kJ/kg pellet - lava
Długość 5-35 mm
Średnica 8 mm op 15 kg
Wilgotność 5 %
Skład trocin Sosna, świerk
Certyfikat DIN 51731, Świadectwo
Producent Stelmet S.A.
Projekt i wykonanie: DeepDesign